Pečená švestková povidla v troubě

Pečená švestková povidla v troubě

Bojíte se zkoušet a kombinovat nové věci? Pojďte mít s námi #chutzazitvic a upečte si třeba takové povidla s „vánočním“ kořením.

Povidla se obvykle vaří, i když ty hruškové se i pečou. Připravují se s nadměrným množstvím cukru, přidává se i troška octa. A co víc? Musíte je průběžně míchat. Ale když se k vám dostanou švestky „za pakatel“, protože je jejich sezona v plném proudu, pak máme pro vás tip. Co nejméně práce za co nejlepší voňavá povidla. Stačí je upéct se skořicí, badyánem, můžete přidat i anýz, chilli vločky nebo kvalitní hořkou čokoládu.

A co pak s pečenými povidly, co vypadají jako džem?

Můžete je dát na smažené bramborové placky, přidat je k pečeným kachním prsům, naplnit povidly rakouské knedlíky, které se podávají s mákem a šodó… Určitě vás napadne milion jiných variací. My je doma mlsáme jen tak, na lžíci.

 

Pečená švestková povidla

2 hlubší plechy (asi 8 sklenic po 200 ml)

příprava: 1,5 hodiny + zavaření v myčce

 

Co na švestková povidla?

6 kg zralých švestek

4 tobolky skořice

4 hvězdičky badyánu

4 lžíce třtinového cukru

2 lžičky kyseliny citronové (když jsou švestky kyselé, nemusí být)

med na dochucení

Jak na to?

  1. Předehřej si troubu na 180°C. Omyj a vypeckuj švestky, přendej je na plechy. Rozlož je tam rovnoměrně. Posyp cukrem, stačí troška, pokud jsou sladké. Rozděl skořice a badyán.
  2. Vlož plechy do trouby a peč (ze shora i zezdola) švestky do změknutí, asi hodinu. Brzy vypustí šťávu a začnou s cukrem karamelizovat. Vyndej plechy, vyhoď skořici a badyán.
  3. Postupně přidávej upečené švestky i se šťávou do nádoby od ponorného mixéru. Mixuj, nemusíš úplně dohladka, naopak je lepší, když to má strukturu. Vmíchej kyselinu citronovou a nakonec podle chuti můžeš povidla dosladit medem.
  4. Zavařovací sklenice i víčka vypláchni horkou vodou a nech okapat. Někdo používá i alkohol typu vodka na vypláchnutí. Víčka osuš. Sklenice naplň až nahoru povidly, zavři víčky a otoč dnem vzhůru.
  5. Já je pak ještě zavařuju v myčce na nejvyšší program, uchovávám je pěkně v chladu, suchu a temnotě spižírny. Povidla, která otevřeme, buď hned sníme nebo je dáme do ledničky, i tady platí pravidlo zkonzumovat je do 48 hodin.

Narozeninový dort? Jedině Míša!
Sekaná pečeně upečená na cesty
Jak se vám líbil tento recept?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *