Recept na dvojbarevnou bábovku s mákem nebo ořechy

Recept na dvojbarevnou bábovku s mákem nebo ořechy

Také už vás nebaví péct dokola tu stejnou bábovku? Hledáte v kuchařkách a na internetu nějaký nový recept? Třeba se vám tahle verze s mákem může hodit.

Základem je mramorová bábovka, jen jsem vyměnila kakao za mák, ale vy nemusíte! Můžete použít i mleté ořechy, pokud je máte rádi a hlavně, máte-li je doma a potřebujete je zužitkovat. V některých případech jde improvizovat, někdy je to dokonce nutné, když máte doma hladové krky, co vyjídají ledničku a konečně dodržují pravidlo 5 (a více) porcí denně. To vám ale tady nemusím vyprávět. Prostě pečte a užívejte si ten čas v kuchyni i teď nebo zvláště teď…

Dvojbarevná bábovka

1 forma na bábovku

Příprava: 70 minut

Co na bábovku?

3 vejce

130 g třtinového cukru

20 g vanilkového cukru

kůra z 1 BIO citronu

250 ml smetany ke šlehání

250 g polohrubé mouky + na vysypání formy

½ prášku do pečiva bez fosfátů

špetka soli

2 lžíce oleje + na vymazání formy

100 g mletého máku (můžeš přidat i 1 lžíci povidel)

moučkový cukr na posypání 

Jak na to?

  1. Troubu si předehřej na 170°C. Odděl žloutky od bílků, z bílků vyšlehej sníh. V míse od robota vyšlehej žloutky s cukry a kůrou z citronu do světlého krému. Postupně přidávej šlehačku a mouku s práškem do pečiva a špetkou soli. Nakonec zlehka zapracuj olej a pak vyšlehaný sníh.
  2. Formu na bábovku pořádně vymaž olejem, můžeš i máslem a vysyp moukou. Těsto na bábovku si rozděl na dvě poloviny. Do jedné přidej mák a super to doladí povidla, pokud je máš. Nejprve do formy dej polovinu makového těsta, pak celé světlé těsto a zakonči to zbytkem makového těsta.
  3. Bábovku peč dozlatova, asi 50 minut. Že je uvnitř upečená poznáš tak, že když do ní píchneš špejlí, zůstane po vytažení suchá. Bábovku nech trošku vychladnout na mřížce a pak ji opatrně vyklop. Nech zcela vychladnout a před podáváním ji můžeš zlehka posypat moučkovým cukrem. 
Jak se vám líbil tento recept?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *