Medové perníčky ve stylu STAR WARS na oslavu narozenin naší dcery

Medové perníčky ve stylu STAR WARS na oslavu narozenin naší dcery

Před každou narozeninovou oslavou našich dětí hledáme společně témata, tipy, v jakém duchu je oslavíme. Letos jednoznačně vede STAR WARS a tak nesmí chybět Žvejk (Chewbacca), Darth Vader ani vojáci.

Oni vlastně nesmí chybět ani ostatní postavy, ale připravit šablonu na Leiu, Luka, Yodu, Han Solo, Obi-Vana Kenobi a jejich věrné roboty není úplně jednoduché. Nicméně, máme v plánu další dobroty, které se ponesou v duchu téhle filmové prověrky mých znalostí. Protože, ačkoliv mě Star Wars fakt baví, znát všechny jejich jménem, kdo, kdy a s kým může být pro mě nadlidský výkon. Zvláště, když se děti ptají například po ránu v autě cestou do školy nebo večer, kdy už má hlava má dávno „padla“. Nicméně, pokud je to u vás doma podobně a chystáte oslavu, pak tyhle perníčky určitě vyzkoušejte a buďte trpělivý, protože to se fakt vyplatí…

 

Medové perníčky STAR WARS

na 4 plechy

příprava: 30 minut na těsto + 1 den odležení + asi 60 minut pečení a malování

 

Co na perníčky?

500 g hladké mouky

2 lžíce kakaa

1 lžíce koření do perníku

1 lžička mleté skořice

3 žloutky

200 – 250 g másla

4 lžíce medu

4 lžíce zázvorového sirupu (100% bio Kamča)

1 lžíce šťávy z citronu

kůra z 1 citronu

1 lžička prášku do pečiva (nebo jedlé sody)

1 vejce na potření

 

A co ještě budeš potřebovat?

karton na šablonu

tužku

nůžky

nůž se špičkou

gelové barvičky (my máme Wilton)

pečicí papír

párátka s ostrou špičkou

 

Jak na to?

  1. Do mísy od robota odvaž mouku, přidej kakao, koření do perníku, mletou skořici, žloutky a asi 200 g másla pokojové teploty nakrájené na menší kousky. V robotu hákem na hnětení rozmixuj.
  2. Pak vmíchej med, zázvorový sirup (místo něj můžeš dát i rum), šťávu a kůru z citronu a prášek do pečiva. Hnětacím hákem vypracuj těsto. Chvíli to potrvá, průběžně shrň směs z okrajů do středu a zase mixuj, dokud nebude těsto hladké a nebude se odlepovat od krajů mísy. Pokud se drolí, pak přidej zbývajících 50 g másla.
  3. Hotové těsto ještě rukama na pracovní ploše propracuj, rozděl na tři třetiny a vlož je do svačinového sáčku. Dej je do chladu ideálně na den odpočinout, stačí ale i přes noc.
  4. Připrav si šablony na postavičky Star Wars (já je našla na Pinterestu), obkresli je a vystřihni. Na nepřilnavém povrchu rozválej postupně těsta na plát o výšce asi 5 mm a nožem s ostrou špičkou obtáhni šablonu. Vzniklé perníčky přendej na plech vyložený pečicím papírem. Peč v předehřáté troubě při 170°C dozlatova, asi 7 minut. V horkovzdušné troubě pak při teplotě 150°C asi 6 minut, záleží na tloušťce perníčků.
  5. Ještě horké perníčky potři vyšlehaným vejcem, budou se krásně lesknout a líp se ti na ně bude malovat. Až vystydnou, vezmi si gelové barvičky (můžeš si připravit i bílkovou polevu, recept najdeš zde) a párátka s ostrou špičkou a maluj. Pak je nech zaschnout, chvíli budou ty gelové barvy lepit a barvit. Naštěstí (kromě oblečení) se dají z těla umýt.

 

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *