Bábovka plněná jablky se skořicí

Bábovka plněná jablky se skořicí

Další hrnkový recept je tu! Bábovka, co jiného? První sladké jídlo, co zvládnou upéct i děti, tak jim věřte a svěřte jim kuchyň. Dočkáte se svačiny, kterou nemusíte dělat vy…

A kousek si zabalte s sebou do práce. Teď vážně, já si na bábovkách „ulítávám“. Nepíšu, že jsem bábovková královna, jen že miluju, co všechno můžete do těsta přidat, třeba jako jablka. I  ten tvar. Připomíná mi to dětství, všechny babičky světa a čajový dýchánek. Je to jako vrátit se v čase, nechat se hýčkat! A přesně takhle se můžete cítit i vy. Prostě to svěřte svým větším dětem, menším pomozte v levelu dávání do trouby a vyndavání z trouby. A pak už si jen vychutnejte finální výsledek.

 

Bábovka plněná jablky

1 velká forma na bábovku (nebo 2 menší)

příprava: 60 minut

 

Co na bábovku?

4 vejce

1 hrnek třtinového cukru

½ hrnku plnotučného mléka

1 kelímek bílého jogurtu (150 g)

2 hrnky polohrubé mouky + na vysypání formy

1 kypřící prášek bez fosfátu

½ hrnku oleje + na vymazání formy

2-3 jablka

mletá skořice

moučkový cukr (nemusí být)

 

Jak na to?

  1. Vyšlehej vejce s ¾ hrnku cukru, zbytek cukru si nech na jablka. Pak přidej mléko a jogurt a zase šlehej. Postupně přidávej mouku a prášek do pečiva. Nakonec zlehka zapracuj olej.
  2. Troubu předehřej na 180°C. Velkou formu na bábovku vymaž olejem a vysyp moukou. Jablka omyj, zbav jádřince a i se slupkou nakrájej na kostičky. Promíchej je v míse se zbývajícím cukrem a skořicí.
  3. Do formy na bábovku nalij polovinu těsta, rozděl směs jablek se skořicí a cukrem a zalij to zbývajícím těstem. Dej do předehřáté trouby a peč asi 45 minut. Že je uvnitř bábovka upečená poznáš tak, že když do ní zapíchneš špejli, musí být po vytažení suchá.
  4. Upečenou bábovku přiklop větším prkýnkem, překlop ji prkýnkem dolů, ideálně na mřížku, a nech takto chvilku. Pokud je forma dobře vymazaná a vysypaná, bábovka se sama vyklopí. Odklop ji a nech úplně vystydnout. Případně si pomoz nožem, „objeť“ okraje a vnitřní část.
  5. Můžeš i nemusíš bábovku zlehka posypat moučkovým cukrem. Podávej.
Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *