Palcové sušenky jako jedlý vánoční dárek

Palcové sušenky jako jedlý vánoční dárek

Nechce se vám vykrajovat vánoční cukroví? Hledáte inspiraci na něco opravdu jednoduchého? Máme pro vás recept na palcové sušenky s marmeládou.

Přinášíme další tip na klasické cukroví. Tohle těsto je vlastně linecké. Jen je s ním méně práce a plnění marmeládou se dělá ve stejný den jako pečení, takže odpadá “slepování” cukroví ještě týden před Vánoci. Taky je fajn, že se nemusí kontrolovat, zda k sobě kousky pasují a nic se nerozláme.

Za recept i upečení děkujeme Kamče z Kampudem.cz.

Palcové sušenky s džemem

na 1 plech

příprava: 40 minut + nejméně 1 hodina chlazení těsta (ideálně přes noc)

Co na palcové sušenky?

50 g moučkového cukru

150 g hladké mouky

50 g mandlové mouky (máme ze Zdraveorechy.cz)

125 g studeného másla

1 žloutek

malinový džem

Jak na to?

  1. Do mísy od robota nasyp sypké suroviny a udělej v nich důlek. Do něj dej žloutek a navrch nakrájej na kostičky studené máslo.
  2. V robotu s hnětacím nástavcem vypracuj hladké těsto. Udělej z něj kouli, tu zabal do potravinářské folie a dej aspoň na hodinu odležet do ledničky
  3. Troubu předehřej na 180°C. Plech vylož pečicím papírem. Těsto si rozděl na čtvrtiny. Tři části zase vrať do lednice a z jedné vyválej váleček o průměru 1 cm. Ten rozděl na kousky cca 3 cm dlouhé. Z nich udělej kuličky, které skládej na plech. Kulatým koncem vařečky (hospodyňky to dělávaly palcem, já zase malíčkem) vytlač do kuličky důlek. Postupně takhle zpracuj celé těsto.
  4. Plech dej do trouby a peč 10-12 minut. Pak plech vyndej a nech cukroví úplně vychladnout (ideálně na kuchyňské mřížce).
  5. Připrav si malinový džem. Do vychladlých „palcovek“ dej marmeládu a nech zatuhnout (mělo by stačit 45 minut). Pak dej do uzavíratelné krabice a nech asi 14–21 dní odpočívat v chladu.

 

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *