TRANSFORMERS42: Snídaňové muffiny podle Jacoba Bíny

TRANSFORMERS42: Snídaňové muffiny podle Jacoba Bíny

Patříte mezi TRANSFORMERS42 a zapojili jste se do tréninku s Jakubem Bínou? Pak pravděpodobně společně řešíte i jídelníček. Po bezlepkové pizze u nás na blogu teď najdete i recepty na snídaňové muffiny. 

Věděli jste, že je Kuba vystudovaný kuchař? Proto nejspíš jeho recepty dávají smysl. Májí šťávu, chuť a řeší to podstatné – nejíst blbě. Doslova. Ať už hledáte něco bez lepku, nemůžete laktózu z nějakého důvodu, řešíte „hmotu“ a potřebujete inspiraci na to, co vařit a péct, pak věříme, že vám to sem spolu s Kubou všechno postupně dáme a budete to mít při ruce.

Muffiny s lososem a špenátem podle Jakuba Bíny

Muffiny s lososem a špenátem

Na 6 muffinů

Příprava: 30 minut

Co na muffiny?

1 cibule

6 hrstí mraženého listového špenátu

olej

200 g filet z lososa 

6 šťastných vajec

sůl, pepř a chilli dle chuti

Jak na to?

  1. Předehřej si troubu na 200°C. Oloupej a nakrájej cibuli nadrobno. Orestuj jí na pánvi na trošce oleje, přidej špenát , dochuť solí a pepřem. Filet lososa osol a opepři a zatáhni na nepřilnavé pánvi z obou stran dozlatova, max. na 5 minut. Odlož si ho stranou. 
  2. Do formiček, ideálně silikonových, rozděl lososa a špenát. Vejce vyšlehej v míse s troškou soli, pepře. Zalij vaječnou směsí muffiny a peč je dozlatova, asi 10 až 12 minut. Podávej. 
Mexické jalapeño muffiny podle Jakuba Bíny

Mexické jalapeño muffiny

Na 6 muffinů

Příprava: 30 minut

Co na muffiny?

150 – 200 g hovězího steaku (nebo roastbeef)

olej

60 g čedaru

papričky Jalapeñodle chuti

6 šťastných vajec

sůl a pepř

Jak na to?

  1. Předehřej si troubu na 200°C. Hovězí steak osol, opepři a zatáhni ho na pánvi na trošce oleje z obou stran dozlatova. Přiklop maso a nech ho 5 minut „odstát“. Pak ho nakrájej na kostičky. Čedar i papričky nakrájej na menší kousky.
  2. Do formiček, ideálně silikonových, rozděl maso, sýr a papričky. Vejce vyšlehej v míse s troškou soli, pepře. Zalij vaječnou směsí muffiny a peč je dozlatova, asi 10 až 12 minut. Podávej. 
Summary
recipe image
Recipe Name
TRANSFORMERS42: Snídaňové muffiny podle Jakuba Bíny
Author Name
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *