Jak jsme pekly muffiny pro psy

Jak jsme pekly muffiny pro psy

A nejen pro ně! Thea mě tak dlouho prosila, ať něco pro psy upečeme, že jsme jí koupili kuchařku Neštěkej a jez! První volba padla na borůvkové muffiny (s borůvkami), my měli doma jen nektarinky a ostružiny.

Thea si přivedla svou kamarádku Lindu, dvě proti mě, to už bylo víc než matka dokáže unést. Takže jsem jim musela pomoct. Recept je ale neskutečně jednoduchej a rychlej. Teď už taky otestovanej naším Kevinem a Edou a taky Theou a Lindou, ta jich snědla nejvíc. Holky si nejspíš brzy založí svůj vlastní blog, tak dám vědět, protože stoprocentně bude stát za to!

A jak by tyhle dvě kuchařky (pro psy) ohodnotily svůj výtvor?

Thea: „Dělaly jsme je poprvé, ale už teď se těším, až budu s Lindou moct péct další recepty z kuchařky.“

Linda: „Byly moc dobrý, bavily mě je dělat. Mrzelo mě, že si Thea kousla jen jednou.“

 

Muffiny s ovocem (podle Neštěkej a jez!)

9 košíčků

příprava: 35 minut

 

Co na muffiny pro psy?

4 lžíce olivového oleje

100 ml mléka

2 vrchovaté lžíce medu

1 vejce

200 g hladké mouky (ideální ke špaldová)

1 lžička jedlé sody

1 nektarinka + hrst ostružin

 

Jak na to?

  1. Troubu předehřej na 180°C. V robotu vyšlehej olivový olej s mlékem a medem. Přidej vejce a nakonec postupně vmíchej mouku s jedlou sodou. Vyšlehej v těsto.
  2. Plech na muffiny vylož košíčkama na muffiny, těsto rozděl lžící asi tak do poloviny a ozdob nadrobno nakrájenou nektarinkou a ostružinami. Ještě navrch rozděl trošku těsta.
  3. Muffiny peč dozlatova, asi 15 až 20 minut. Že je těsto hotové poznáš podle toho, že když do muffinů píchneš špejlí a vytáhneš jí, zůstane suchá. Muffiny nech vychladnout a teprve pak dej psům a sobě.

 

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *