Domácí letní ovocné nanuky i smoothie směs

Domácí letní ovocné nanuky i smoothie směs

Když nemáte, dáte tam. Tak takhle by mohl znít úvod k těmto domácím nanukům z čerstvého ovoce a jogurtu. Je to tak snadné a zároveň flexibilní, že to zvládne i dítě z toho, co dům (zahrada) dá.

Někdy je mi až trapné vám sem dávat takovéto recepty, ne-recepty. Na druhou stranu to beru čistě jako inspiraci. Obvykle děláme klasiku, a musím říct, že ve velkém, protože moje holky tyhle nanuky snídají, svačí i si je dávají po večeři. Prostě rozmixuju banány a jahody jako základ a pak přidávám to, co zrovna doma máme. Ať už jsou to maliny, borůvky, meloun, mango nebo třeba ostružiny. Šťáva z limetky nebo citronu funguje jako antioxidant a zároveň uchovává barvu ovoce.

Nanuky z ovoce

12 nanuků

Příprava: 10 minut + 8 hodin mražení

Co na nanuky?

2 banány

200 g čerstvých jahod

100 g ostružin (borůvek)

1 lžíce třtinového cukru

kůra a šťáva z 1 limetky

200 g selského (nebo řeckého) jogurtu

Jak na to?

  1. Do mixéru dej kousky banánu, omyté jahody a ostružiny nebo borůvky. Přidej třtinový cukr, kůru a šťávu z limetky a jogurt. Rozmixuj.
  2. Ovocné pyré rozděl do 12 formiček na nanuky a dej do mrazáku. Když ti něco zbyde, dejte si to doma jako smoothie. Ideální je nechat nanuky přes noc zmrznout, potřebují alespoň 8 hodin na tuhnutí.
Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.