Jak na vánoční perníčky provoněné tuzemákem a domácí perníkové koření

Jak na vánoční perníčky provoněné tuzemákem a domácí perníkové koření

Ještě nemáte upečené perníčky? Nevadí. Máme pro vás recept, který snadno a rychle připravíte. A pokud doma nemáte perníkové koření, namíchejte si své a schovejte si ho do zásoby nebo ho dejte jako jedlý dárek pod stromeček. 

Co na domácí perníkové koření?

4 hřebíčky

2 kuličky nového koření

1 hvězdička badyánu

1 kousek kardamomu (nebo špetka sušeného)

1 lžička mleté skořice

1 lžička sušeného zázvoru

1 lžička sušené citronové kůry

Jak na koření? 

Vše utluč v hmoždíři do prášku, přes jemnější sítko přesyp, pokud koření hned nepoužiješ dej si ho do skleničky a uzavři. Uchovávej v suchu a ideálně ve tmě.

Vánoční perníčky provoněné tuzemákem

Asi 3 plechy

Příprava: 1 hodina + chladnutí těsta (minimálně 3 hodiny)

Co na perníčky?

100 g másla

100 g medu

400 g prosáté hladké mouky

120 g prosátého moučkového cukru

1 lžíce domácího perníkového koření

1 lžíce kakaa (máme od Lindt)

½ lžičky jedlé sody

2 vejce pokojové teploty

1 lžíce tuzemáku

1 vejce na potření + troška kakaa (po upečení)

Co na bílkovou polevu?

150 g moučkového cukru

1 bílek

1 lžíce šťávy z citronu

Jak na to?

  1. Do rendlíku odvaž máslo a med. Zahřej, nesmí se vařit, jen rozpustit, ať se obě ingredience pěkně propojí. Odstav. Do mísy od robota prosej mouku a moučkový cukr. Já prosévám i perníkové koření a kakao. Pak ještě přidej sodu, rozklepnutá vejce a tuzemák. Vlij lehce vychladlé (to poznáš tak, že když do rendlíku ponoříš prst, neucukneš) rozpuštěné máslo s medem. Pomocí nástavce „K“ vypracuj hladké těsto, chvilku to potrvá než se začne oddělovat od stran mísy. 
  2. Těsto ještě rukama propracuj, rozděl na dvě části a zabal do potravinářské fólie. Nech ho ideálně přes noc v ledničce odpočinout, minimálně však 3 hodiny.
  3. Předehřej troubu na 180°C. Plechy vylož pečicím papírem. Vyndej si z ledničky těsta a nech je v pokojové teplotě trošku povolit. Postupně z nich vyválej plát silný asi 0,5 cm a vykrajuj libovolné tvary. Přendej je na plechy tak, aby byly trošku dál od sebe. Peč podle velikosti perníčků 8 až 10 minut.
  4. V misce vyšlehej vejce s troškou kakaa. Ještě horké perníčky pomaž, budou se krásné lesknout. Nech vychladnout a teprve poté ulož např. do krabice. Pokud je nezdobíš hned, musí být v suchu a chladu a temnu. 
  5. Na zdobení si připrav polevu. Do mísy od robota prosej moučkový cukr, přidej bílek a šťávu z citronu. Pomocí „K“ nástavce šlehej při střední rychlosti, dokud nevznikne hladká bílá poleva, může to trvat i 8 minut. Přendej do zdobícího sáčku a perníčky ozdob. Jakmile poleva uschne (zatuhne) můžeš je zase přendat do krabice a nechat v suchu, chladu a temnu uležet. 
Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *