Vánoční tvarohová štola jako jedlý dárek

Vánoční tvarohová štola jako jedlý dárek

Připadají vám štoly až moc sladké? Tahle tvarohová v kombinaci s lesním ovocem a mandlovou moukou vás mile překvapí. Navíc není tak suchá a můžete ji péct těsně před Vánoci, třeba jako jedlý dárek. 

Moje kamarádka Jana P. ji takhle peče. Její recept jsem si trošku poupravila. Ubrala jsem mouku a doplnila jí mandlovou moukou, která se ke štole perfektně hodí. Navíc jsem díky mandlím mohla ubrat cukr, přidat méně sladší kandované ovoce a nebrní mě teď zuby z přeslazení. I když bez obalení v moučkovém cukru to prostě nejde. To by to už opravdu nebyla vánoční zasněžená štola. 

Vánoční tvarohová štola

2 menší štoly

Příprava: 1 hodina

Co na štolu?

150 g másla pokojové teploty + na pomazání

100 g třtinového cukru

2 lžíce domácího vanilkového cukru (nebo 1 BIO vanilkový cukr)

kůra z citronu

2 lžíce tuzemáku

250 g měkkého plnotučného tvarohu

2 vejce

4 hrsti kandovaného ovoce (použila jsem lesní mix z e-shopu Zdravé ořechy)

100 g mandlové mouky (opět ze Zdravých ořechů)

400 g polohrubé mouky + na podsypání

1 prášek do pečiva bez fosfátů

moučkový cukr na obalení

Jak na to?

  1. Utři v robotu pomocí nástavce „K“ máslo s cukry a kůrou z citronu do krému. Pak vmíchej postupně tuzemák, tvaroh a vejce, utři. Nakonec přidej mandlovou mouku a prosátou mouku s práškem do pečiva, propracuj.
  2. Troubu předehřej na 170°C. Pracovní plochu trošku pomoučni a vypracuj dvě stejně velké šišky, uprostřed je trošku prsty zmáčkni. Štoly přendej na plech vyložený pečicím papírem. Potři rozpuštěným máslem a dej péct.
  3. Štoly peč lehce dozlatova, asi 40 minut, aspoň ještě jednou je potři rozpuštěným máslem. Že jsou upečené opět poznáš tak, že když do nich zapíchneš špejli, zůstane po vytažení suchá.
  4. Upečené štoly nech trošku vychladnout a pak je obal v moučkovém cukru. Když jsou moc horké, můžou se lámat. Úplně vychlazené štoly pak zabal do pečicího papíru a nech je v chladu uležet. Jíst je ale můžeš hned!
Jak se vám líbil tento recept?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *