Milujeme tvarohové knedlíky s jahodami

Milujeme tvarohové knedlíky s jahodami

Tvarohové těsto je snadné. Nekyne. A hodí se téměř ke každému ovoci. Ale úplně nejvíc máme tyhle knedlíky spojené s jahodami. Jejich sezona je tu, tak proč si je nevychutnat spolu s dětmi?

Moje máma úplně nejraději dělala z tvarohového těsta malé knedlíčky. Neplnila je, místo toho jahody podusila s cukrem a pak knedlíčky jednoduše přelila. Můj chef má raději plněné knedlíky. Obojí jde z našeho receptu udělat. Kromě jahod, můžete knedlíčky podávat s lesním ovocem nebo meruňkami. Moje kamarádka Lucka tvarohové těsto plní špendlíky (ovocem, ne tím, čím přichytáváš papír na nástěnku). Prostě je to na vás, co s tímto receptem uděláte. A hlavně nezoufejte, když budete mít pocit, že se vám lepí na dlaně. Prostě si je posypte hrubou moukou a pak už to půjde snadno.

 

Tvarohové jahodové knedlíčky

4 porce

příprava: 45 minut

 

Co na tvarohové knedlíky?

50 g másla

250 g měkkého tučného tvarohu

1 lžíce moučkového cukru

kůra z citronu

1 vejce

250 g hrubé mouky + na podsypání

1 lžička kypřícího prášku (ideálně bez fosfátů)

špetka soli + do hrnce s vodou

 

Co na ozdobu?

500 g jahod

asi 1 lžíce moučkového cukru + na posypání

1 tvaroh na strouhání

50 g másla na polití knedlíčků

 

Postup:

  1. Máslo nakrájej na kostičky a v robotu, pomocí K metly jej vyšlehej. Postupně přidej tvaroh, moučkový cukr a kůru z citronu. Vyšlehej. Přidej vejce a zase vyšlehej.
  2. Nakonec postupně přidávej mouku, na závěr pak prášek do pečiva, budou nadýchanější, a špetku soli. Těsto ještě propracuj a nech ho v chladu odpočívat. Mezitím ve velkém hrnci přiveď vodu s troškou soli k varu.
  3. Jahody zbav stopek, část si jich nech na ozdobu. Rozmixuj je spolu s moučkovým cukrem, pokud jsou sladké, pak stačí přidat jen trošku šťávy z citronu, zůstane jim pěkná červená barva. Nastrouhej tvaroh a rozehřej máslo na zalití knedlíčků.
  4. Vyndej si těsto, posyp pracovní plochu hrubou moukou a ještě si ji průběžně nasyp na dlaně, líp se ti s těstem bude pracovat. Vždycky ber trošku těsta a uválej z něj knedlíček. Můžeš si udělat i placičku a do ní zabalit jahodu. Pokračuj, dokud ti nezbyde těsto.
  5. Knedlíčky vhoď do vroucí vody a vař podle velikosti, asi 8 minut. Pak je rozděl na talíře, zalij jahodovým mixem, posyp nastrouhaným tvarohem, zalij máslem a ještě dolaď moučkovým cukrem.
Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *