Nejjednodušší bábovka na světě

Nejjednodušší bábovka na světě

Bábovka byla první věc, kterou jsem kdy v životě upekla sama. Bylo mi 9 let a dmula jsem se pýchou jako nafukovací balon.

Moje holky už ji pekly několikrát. Je jednoduchá, hrnková a ingredience, které na ní potřebujeme, máme vždycky doma. Teď je to ale trošku jiné. Dostala jsem staro-novou formu na bábovku od svého muže. Je ze sběrného dvora, odkud ji zachránil, dovolil se a přivezl mi ji domů. Už dlouho jsem tak krásnou věc neviděla. Museli jsme ji drhnout na několikrát a když prošla horkou troubou, odkryla nám něco, co skrývala pod „slupkou“, měděnou barvu. A že není jen „fórová“ mi došlo v momentě, kdy se vyklopila bez větších vad na kráse.

 

Hrnková bábovka pro děti

Na 1 formu

Příprava: 60 minut

 

Co na těsto?

3 vejce

1 hrnek třtinového cukru

1 vanilkový cukr (z pravého lusku)

kůra z 1 citronu

1 necelý hrnek mléka

2 necelé hrnky polohrubé mouky + na vysypání formy

1 prášek do pečiva (ideálně bez fosfátů)

50 g másla + na vymazání formy

2 lžíce kakaa

moučkový cukr na posypání

 

Jak na to?

  1. Utři vejce s cukry, přidej kůru z citronu, mléko, mouku a nakonec prášek do pečiva. Do těsta nakonec zlehka vmíchej rozehřáté máslo.
  2. Máslem vymaž pečlivě formu na bábovku a vysypej moukou. Polovinu těsta rovnoměrně nalij do formy. Zbytek smíchej s kakaem a přendej do formy.
  3. Peč v předehřáté troubě při 180°C dozlatova, asi 40 minut. Že je bábovka hotová poznáš tak, když do ní píchneš špejlí a zůstane suchá. Ještě teplou vyklop a až trošku vychladne, zasyp zlehka moučkovým cukrem.

 

 

 

One Comment
  1. Krásná! Tenhle tvar formy udělá z bábovky něco dokonalého (tedy,když se vyklopi:). A recept s holkama určitě vyzkouším, hrnkových pro děti není nikdy dost!

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *