Nejjednodušší bábovka na světě

Nejjednodušší bábovka na světě

Bábovka byla první věc, kterou jsem kdy v životě upekla sama. Bylo mi 9 let a dmula jsem se pýchou jako nafukovací balon.

Moje holky už ji pekly několikrát. Je jednoduchá, hrnková a ingredience, které na ní potřebujeme, máme vždycky doma. Teď je to ale trošku jiné. Dostala jsem od svého muže staro-novou formu na bábovku. Je ze sběrného dvora, odkud ji zachránil, dovolil se a přivezl mi ji domů. Už dlouho jsem tak krásnou věc neviděla. Museli jsme ji drhnout na několikrát a když prošla horkou troubou, odkryla nám něco, co skrývala pod „slupkou“ – měděnou barvu. A že není jen „fórová“ mi došlo v momentě, kdy se vyklopila bez větších vad na kráse.

Hrnková bábovka pro děti

na 1 formu

příprava: 60 minut

Co na těsto?

3 vejce

1 hrnek třtinového cukru

1 vanilkový cukr (z pravého lusku)

kůra z 1 citronu

1 necelý hrnek mléka

2 necelé hrnky polohrubé mouky + na vysypání formy

1 prášek do pečiva (ideálně bez fosfátů)

50 g másla + na vymazání formy

2 lžíce kakaa

moučkový cukr na posypání

Jak na to?

  1. Utři vejce s cukry, přidej kůru z citronu, mléko, mouku a nakonec prášek do pečiva. Do těsta nakonec zlehka vmíchej rozehřáté máslo.
  2. Předehřej troubu na 180°C. Máslem vymaž pečlivě formu na bábovku a vysypej moukou. Polovinu těsta rovnoměrně nalij do formy. Zbytek smíchej s kakaem a přendej do formy.
  3. Peč dozlatova, asi 40 minut. A jak poznáš, že je bábovka uvnitř upečená? Když do ní zapíchneš špejli, po vytažení zůstane suchá. Ještě teplou ji vyklop a až trošku vychladne, zasyp zlehka moučkovým cukrem.

 

 

1 Comments
  1. Krásná! Tenhle tvar formy udělá z bábovky něco dokonalého (tedy,když se vyklopi:). A recept s holkama určitě vyzkouším, hrnkových pro děti není nikdy dost!

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *