Víkendové snídaňové palačinky s marmeládou, tvarohem a vlašskými ořechy

Víkendové snídaňové palačinky s marmeládou, tvarohem a vlašskými ořechy

Snídaně o víkendu mají u nás doma svá pravidla. Nikam obvykle nespěcháme, připravujeme je v pyžamu a u stolu si povídáme. A jíme, třeba tyhle božské palačinky.

Recept na palačinky ke mně připutoval s manželem. Ten mě je naučil připravovat tak, aby byly tenké, zlehka křupavé a netrhaly se. Což může být trošku nadlidský výkon, ve hře je totiž hned několik faktorů. Když dáte moc nebo málo mouky, v těstu jsou hrudky, nenecháte palačinkovou směs vychladit (tedy i propojit), máte-li špatnou pánev (ne tu na palačinky, která je rovná a nízká), smažíte je při nízké teplotě… Musíte to všechno „vychytat“, vyzkoušet si to ve vašich domácích podmínkách. A pak z vás budou snídaňový profíci. Protože takové palačinky milují snad všichni. Co na ně nebo do nich dáte, je už pak čistě na vás a na tom, co za poklady doma skrýváte.

Snídaňové palačinky

Asi 12 větších palačinek

Příprava: 20 minut + chlazení

Co na palačinky?

500 ml plnotučného mléka

4 vejce

2 lžíce vanilkového cukru

citronová kůra z 1 citronu

8 vrchovatých lžic polohrubé mouky (asi 100 g)

olej na pánev

marmeláda (s příběhem)

neochucený tvaroh z farmy

vlašské ořechy

Jak na to?

  1. Ručně nebo pomocí robota vyšlehej mléko s vejci, vanilkovým cukrem, kůrou z citronu a vmíchej mouku. Vyšlehej tak, aby ve směsi nebyly hrudky a dej do chladu. Čím déle se bude palačinková směs chladit, tím více se chutě propojí a snadněji se ti budou palačinky dělat. Pokud nemáš čas, tak alespoň 10 minut.
  2. Po vychlazení směs ještě jednou vyšlehej. Pokud je moc tekutá, můžeš přidat ještě malinko mouky, ale musí téct! Pánev rozehřej a potři troškou oleje, nalij směs a rozlij ji po celé pánvi tak, aby vznikla tenká palačinka. Osmahni z obou stran dozlatova. Pokud se připaluje, sniž teplotu. Hotové palačinky rozlož ideálně na pracovní plochu a nech vychladnout. Podávej s čím máš chuť, u nás je to marmeláda (s příběhem) a neochucený tvaroh z farmy, posypané vlašskými ořechy.
2 Comments
  1. To vypadá skvěle a hned vím, co si zítra udělám na snídani 🙂 Jen teda místo oleje použiju ten kokosový, který přímo zbožňuju nejen kvůli chuti, ale i prospěšným účinkům.

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *