Jak upéct z pěti vajec božskou bábovku pro celou rodinu

Jak upéct z pěti vajec božskou bábovku pro celou rodinu

Když je dnes ten mezinárodní den žen, tak proč si nedopřát bábovku k snídani, svačině nebo kdykoliv na ni, my ženy máme chuť? 

Ne, teď vážně, občas se stane, že musíte do školy vyfouknout 5 vajec a pak si říkáte, co s nimi? Možná nemáte zrovna chuť na míchaná vejce, nemůžete už oddělit žloutky od bílků, ale máte doma velkou formu na bábovku nebo jednu s více malými (a ta je fakt boží) a pak je volba jasná. Bábovku milují snad všichni, nesmí být suchá, ale když je vláčná (zkuste přidat i trošku rumu do těsta), zmizí rychleji, než trvá její samotná příprava.

 

Bábovka z pěti vajec

1 velká forma na bábovku nebo 4 menší (Nordic Ware)

příprava: 50 minut

 

Co na bábovku?

5 vajec

200 g smetany na šlehání (min. 31% tuku)

50 – 100 ml plnotučného mléka

200 g třtinového cukru

kůra a šťáva z 1 citronu

400 g polohrubé mouky ( u nás Babiččina volba)

1 prášek do pečiva bez fosfátů

asi 4 lžíce holandského kakaa

olej na vymazání formy

mouka na vysypání formy

 

Jak na to?

  1. Vejce vyšlehej spolu se smetanou a mlékem. Přidej cukr, kůru a šťávu z citronu a nakonec mouku s kypřícím práškem do pečiva.
  2. Vymaž formu olejem a zlehka vysyp moukou. Část těsta si dej stranou a smíchej s holandským kakaem. Na dno formy nalij kakaové těsto a navrch přidej světlé těsto.
  3. Formu zabal ze shora do alobalu a peč v předehřáté troubě při 180°C asi 15 minut, potom odklop a peč dozlatova, dalších 20 minut. Že je bábovka hotová poznáš tak, že když do ní zapíchneš špejli, zůstane suchá.

 

2 Comments
  1. Dobrý den moc děkuji za recept na bábovku hned o výkenddu vyskouším,ale mám jiný dotaz moc se mi líbý ta forma na obrázku a tak jsem se chtěla zeptat zda se dá někde taková koupit a jestli ano kde , za odpověd předem moc děkuji.

    1. Dobrý den, u receptu je odkaz na Nordic Ware, stačí prokliknout. Mrkněte na to a přejeme pěkné pečení:-)

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *