Makovec provoněný rumem a švestkami ze zahrádky

Makovec provoněný rumem a švestkami ze zahrádky

Rum, máslo, mák, švestky, to všechno jsou suroviny, které jídlo povyšují do dalšího, ještě vyššího levelu. O tom by vám mohly babičky vyprávět.

Nebo já třeba, pokud už babičku nemáte. Dřív se všechno peklo tak nějak jinak, mám ten pocit. Všechno bylo mnohem tučnější, méně se experimentovalo a recepty patřily do rodinné pokladnice. Teď možná trošku přeháním, ale vážně, buď šetříme, a tady mi Láďa Hruška odpustí nebo se snažíme za každou cenu vařit, péct zdravěji. Což je jenom správně, ale tak nějak by to mělo být s citem a s chutí. Nic se nemá přehánět! Stačí, když bílý cukr nahradíte hnědým a prostě se nebudete přejídat a až vám slehne, tak si půjdete zaběhat. No co, i tak se žít…:-)

 

Makovec s rumem a švestkami

1 plech

Příprava: 60 minut

 

Co na makovec?

3 vejce

½ hrnku třtinového cukru

1 vanilkový cukr

250 g měkkého tučného tvarohu

50 ml plnotučného mléka

2 lžíce rumu

1 a ½ hrnku polohrubé mouky

½ hrnku mletého máku

1 kypřící prášek do perníku (bez fosfátu)

50 – 80 g másla

švestky

pečící papír

 

Jak na to?

  1. Vejce utři s cukry, vmíchej tvaroh, mléko a rum. Přidej mouku, mletý mák a prášek do pečiva. Promíchej a teprve potom postupně přidávej rozpuštěné, ale ne horké máslo! Jde o to, aby těsto bylo krásně vláčné.
  2. Zbytkem másla vymaž pekáč nebo plech a vylož pečícím papírem, bude ti držet tvar. Nalij dovnitř těsto, rovnoměrně jej rozetři a navrch polož půlky švestek slupkou dolů. Můžeš přidat i švestková povidla.
  3. Peč v předehřáté troubě při 180°C dozlatova, asi 40 minut. Že je makovec hotový poznáš tak, že špejle zapíchnutá do koláče bude po vytažení suchá.

 

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *