Škola české kuchyně: Jak na poctivou dršťkovou polévku

Škola české kuchyně: Jak na poctivou dršťkovou polévku

Dršťkovou polévku buď milujete nebo nenávidíte. Tuto českou klasiku z jídelen koupíte v obchodech i jako polotovar. Nic se ovšem nevyrovná té domácí, která je zahuštěná především dršťkami a voní po majoránce.

Až se začnete pídit po čerstvých dršťkách, buďte trpělivý. Obvykle je seženete v řeznictvích a někdy vám je připraví i na objednávku. Z těch předvařených totiž neuděláte takový vývar, který polévce dá teprve ten správný říz. Co byste ještě měli vědět? Existují tři základní rady. Za prvé, dršťky vařte přes noc, protože jsou cítit. Když přidáte sušenou majoránku, bude jejich zápach o něco snesitelnější. Za druhé, když už dršťky vaříte, pak si jich navařte dopřed více, vystydlé je nakrájejte, vakuujte a zamrazte na další vaření. A v neposlední řadě, pamatujte si, že obdobně jako gulášová polévka je i ta dršťková lepší druhý den, když je uležená a chutě se pěkně promísí dohromady.

 

Dršťková polévka

4 porce

příprava: 3 hodiny vaření drštěk + 45 minut vaření polévky

 

Co na dršťkovou polévku?

1 kg syrových hovězích drštěk

2 sáčky sušené majoránky (12 g)

600 ml hovězího vývaru (recept najdeš zde)

600 ml vývaru z drštěk

2 lžíce vepřového sádla

2 cibule

4 stroužky česneku

2 lžíce hladké mouky

1 lžíce sladké papriky

sůl a pepř

 

Jak na to?

  1. Hovězí dršťky pořádně propláchni pod tekoucí vodou, přendej je do hrnce a zalij vodou. Přidej dvě hrsti sušené majoránky, dršťky nebudou při vaření tolik cítit. Vař 20 minut. Poté slij dršťky, propláchni je horkou vodou a opět je vlož do hrnce, zalij vodou a přidej už jen jednu hrst majoránky. Vař dalších 20 minut. To opakuj ještě jednou. Po třetím propláchnutí vař dršťky s hrstí majoránky doměkka, asi 2 hodiny.
  2. Uvařené dršťky sceď, vývar si schovej do polévky. Dršťky nech vychladnout, pak je nakrájej na menší proužky. Na sádle orestuj nadrobno nakrájenou cibuli dozlatova (obdobně jako na guláš, recept zde), přidej plátky česneku, zlehka orestuj a zapraš hladkou moukou. Vše ještě orestuj, vmíchej sladkou papriku a zalij postupně za stálého míchání hovězím vývarem a nakonec vlij vývar z drštěk. Dochuť solí a pepřem a dvěma hrstmi sušené majoránky. Přidej uvařené a nakrájené dršťky a vař 30 minut. Podávej s pečivem.

 

 

 

Jak se vám líbil tento recept?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *